Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu açıklamaları: Kendine has bir siyaset yapma tarzı vardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Tarihi Kent Meydanı’nda gerçekleştirdiği Sivas mitinginde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

ŞU ANDA KARŞIMDA 75 KİŞİ VAR: Ne zaman aramıza ayrılığı soktuysak işte o zaman başımıza gelmeyen felaket kalmadı. Cumhuriyetimizin ilk asrında siyasi fay hatları üzerinden yürütülen krizlerin, terörün ülkemize hangi maliyetlerinin olduğunu biliyoruz. Bugün alanımızda katılım ne kadar diye sordum. Şu anda karşımda 75 kişi var. İşte Sivas bu.

CHP’NİN YENİ GENEL BAŞKANI İSE HER AÇIDAN HAYAL KIRIKLIĞI OLDU: Türkiye son 21 yüzyılda birçok sorununu çözdü. Her alanda tarih yazdık. Sivas’ı modern dünyanın imkanı olan hızlı tren ile buluşturduk. Ne yaptıysak muhalefetin standardını yükseltmeyi başaramadık. Genel başkanlar bile değişti, hiçbir değişim CHP’nin siyasi tükenmişliğine engel olamadı. Her gelen gideni aratıyor. Devrik genel başkan Bay Kemal ile pek anlaşamazdık. Yürüyen merdivene ters binse, Konya’yı Çorum’u ayrı bir ülke sansa da, bizi çok fazla güldürmüş olsa da kendine has bir siyaset yapma tarzı vardı. CHP’nin yeni genel başkanı ise her açıdan hayal kırıklığı oldu.

Projektörler bu kişinin üzerine çevrilince, bu görüntü bizi de üzdü. Bu kadarını biz de beklemiyorduk. Oturduğu koltuğa bu derece yakışmayacağını onu oraya getirenler de tahmin etmiyordu. Siyasi kifayetsizliğini örtmek için sürekli insanımızı kışkırtıyor. Şimdi de ‘bedelli askerlik yapanlar bize oy vermesin’ dedi. Sonra bu patavatsızlığını düzeltmeye başladı. Bu patavatsızlıktan öte bir zihniyet bozukluğunun işareti.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x